SAYFAMIZ GÜNCELLENMEKTEDİR

TED Kocaeli Koleji, kentimizde kurulduğu günden bu yana ilerici eğitim anlayışıyla, çocuklarımızın aldıkları çağdaş bilişsel eğitimin yanı sıra, sahip oldukları yeteneklerini keşfetmelerini; kendilerini geliştirmelerini sağlıyor.

Bu bağlamda TED Kocaeli Koleji, sanat alanında hayallerini gerçekleştirmek isteyen gençlerin profesyonel sanat eğitimlerini, profesyonel eğitmenlerden alabilecekleri haftasonu sanat kurslarını sürdürüyor.

ENSTURMAN EĞİTİMİ PROGRAMLARI

TED KOCAELİ KOLEJİ’NDE HAFTA SONU SANAT KURSLARI DEVAM EDİYOR
Kocaeli’de kurulduğu günden beri çağdaş eğitimin öncüsü olan TED Kocaeli Koleji, Hafta Sonu Sanat Kursları ile kendilerini sanat alanında geliştirmek isteyen gençlerin yanında oluyor.

MÜZİKTE 7 BRANŞTA DERS
Çağdaş eğitim anlayışı ile çocukların ve gençlerin sanat alanında da kendilerini keşfetmelerini amaçlayan TED Kocaeli Koleji, kentte 6 yıldır faaliyet gösteren Nill Sanat Merkezi işbirliği ile Hafta Sonu Sanat Kursları’nı hayata geçirdi. Bu kurslarda 7 enstrüman branşında ders verilmektedir.

MEB SERTİFİKA ONAYLI
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sertifikalarını alma imkânı sağlayacak olan enstrüman kursları; klasik gitar, elektro gitar, piyano, keman, yan flüt, bateri ve çello dallarında açıldı. Hafta Sonu Sanat Kursları, Kocaeli’de yaşayan 5-18 yaş arasındaki tüm çocukların ve gençlerin katılımına açık Sanat alanında kendini keşfetmek ve geliştirmek isteyen öğrenciler bu kurslarla birlikte yeni eğitim öğretim yılında sanat eğitimlerinin kazanımlarını da özgeçmişlerine eklemiş oluyorlar.

KURSLAR İÇİN YAŞ ARALIKLARI
TED Kocaeli Koleji ve Nill Sanat Merkezi işbirliğiyle verilen kurslarda başlangıç yaşı; klasik gitar, bateri ve çello için 7 yaş, elektro gitar ve yan flüt için 9 yaş, piyano için 5 yaş, keman için 6 yaş olarak belirlendi. 12-13 Ekim 2019 – 13-14 Haziran 2020 tarihleri arasında, 36 hafta süreyle gerçekleştirilecek kurslar hakkında (0262) 281 41 41 , 0553 016 25  26 veya 0542 216 93 48 numaralı telefonlardan detaylı bilgi alınabilir.