“DOĞANIN DEĞİŞİMİNİ FARK ET” FOTOĞRAF YARIŞMASI

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

 

Her yıl 15 Mayıs tarihi, ‘Dünya İklim Günü’ olarak dünya çapında kutlanıyor. Bu günün anlamından hareketle TED Kocaeli Koleji tarafından fotoğrafçılık yarışması düzenlenmektedir. Amacı fotoğraf sanatı yoluyla “Küresel İklim Değişikliği”nin etkilerine dikkat çekmek, bu hususta alınabilecek önlemlerle ilgili bir bilinç oluşturmaktır.

Dünyamızın ve dünyamızda yaşayan her canlının yaşamına devam edebilmesinde iklimin önemli bir yeri vardır. Bu öneme dikkat çekebilmek için her yıl 15 Mayıs tarihi, ‘Dünya İklim Günü’ olarak dünya çapında kutlanıyor. 

Bu günün anlamından hareketle TED Kocaeli Koleji tarafından fotoğrafçılık yarışması düzenlenmektedir. Amacı; fotoğraf sanatı yoluyla “Küresel İklim Değişikliği”nin etkilerine dikkat çekmek, bu hususta alınabilecek önlemlerle ilgili bir bilinç oluşturmaktır. 15 Mayıs Dünya İklim Günü vesilesiyle yaşadığımız coğrafyada ‘Küresel İklim Değişikliği’ ana teması altında;

 

– Biyoçeşitlilik ve Ekosistemlerdeki Değişimler

– Yanlış Arazi Kullanımı ve Toprağın Verimsizliği

– Hava Kirliliği ve Sera Gazları

– Su Kirliliği ve Suyun Geleceği

– Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm

alt bölümlerinden birinin ele alınmasıyla “Küresel İklim Değişikliği”ne dikkat çeken kadrajlar, yarışmamızın konusu dâhilinde değerlendirilecekti.

Yarışmaya son katılım 22 Mayıs 2022 tarihi olarak belirlenmiştir.

Öğrenci KVKK Formu

Danışman KVKK Formu

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.