TED-Kanada Uluslararası Öğrenci Değişim Programı

TED Okulları ve Kanada Nova Scotia Eğitim Bakanlığının imzalamış olduğu anlaşma çerçevesinde tüm TED Okulları öğrencileri, kültürlerarası öğrenci değişim programına katılıp denkliklerini alarak bir üst sınıftan tekrar TED Okullarında eğitime devam etme hakkına sahiplerdir.

Program; öğrencilere, ailelerine ve ev sahibi ailelere farklı kültürlere yönelik anlayışı ve saygıyı derinleştirmek için olanak yaratırken, öğrencilere iyi bir İngilizce ve yurt dışında üniversite okuma fırsatı sağlamayı amaçlıyor.

Bu programa katılan öğrencilerimizin kazanımları:
1. Genç yaşta kendi ayakları üzerinde durabilme,
2. Liderlik becerisi kazanma,
3. Adaptasyon sürecini güvenli bir ortamda geçirme,
4. Sorumluluk alma bilincinin oluşması,
5. Sanat, müzik ve spor alanlarında çalışmalar yapabilme,
6. Lise mezuniyetinde çift diploma sahibi olabilme,
7. Kanada üniversitelerine kolay geçiş yapabilme.

Program Çeşitleri:

Akademik Ay Programı: Öğrencilerin Eylül ayında bir ay süre ile Kanada’da lise eğitimi görmelerini sağlar.

Tek Dönem Öğrenci Değişim Programı: Öğrenciler bu programa lisenin her yılının ikinci döneminde dâhil olabilirler. Ancak 12. sınıfın ikinci dönemi için önerilmemektedir. Bu program öğrencilerin bir dönem boyunca Kanada’da lise eğitimi görmelerini sağlar.

Tam Yıl Öğrenci Değişim Programı: Öğrenciler bu programa lisenin her yılında dâhil olabilirler. Program, eylül ayında başlar ve haziran ayında biter. Programa göre, öğrenciler lisenin herhangi bir sınıfında eğitimlerinin bir yılını Kanada’da okuyabilme şansına sahiptirler. Öğrencinin Kanada Değişim Programı dönüşünde devam ettiği okuluna tekrar dönmesi garanti edilir.

Kanada’daki eğitim sonrasında öğrenci başarılı olduğu derslerin denkliğini ibraz ederek kendi okulundaki eğitimine ders yılı kaybetmeden devam edecektir. Değişim programına katılan öğrenciler Kanada’daki en az bir yıllık eğitim ya da alınan diploma sonrası bir Kanada Üniversitesine kayıt yaptırabilirler. Bunun için lise eğitiminin son iki yılında alınan derslerin, okumak istenen bölümle ilgili olması gerekmektedir.

TED-Kanada Öğrenci Değişim Programından yararlanmak isteyen öğrencilerimizin İngilizce seviye tespit sınavına girmesi gerekmektedir.

ATATÜRK KÖŞESİBAĞLANTILARHIZLI ERİŞİM

BİZİ TAKİP EDİN