TED Kocaeli Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri “Bütün ümidim gençliktedir” diyerek gençliğe güvenini dile getiren Atatürk’e duydukları sevgi, minnet ve özlemi yazdığı mektuplarla dile getiriyor.

CEM EKE

Güzel Ülkemin Kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e,
Kurduğun cumhuriyet çatısı altındaki tüm yurttaşların gibi kişiliğine karşı beslediğim saygı, sevgi ve hayranlık duygularımın içtenliğine ve ne kadar derin olduğuna inanmanı rica ederim.
Tarihimizin en karanlık günlerinde, yenilginin belki de bizi yok edecek gibi göründüğü zaman bile inancını yitirmedin. Ben de senden aldığım bu inançla yoluna devam edeceğim. Yolun benim yolumdur. Sana olan sonsuz minnettarlığımın teminatını, güvenini bir an bile yitirmeyen Türk gençliğinin bir neferi olarak bildirmekten mutluluk duyarım.
Kutsal vatan toprağı için gözyaşları, acı ve yokluk içinde ilmek ilmek dokuduğunuz her devrim yüce kişiliğinizin bir eseridir. Bilmenizi isterim ki Türk milleti o günlerde ne hissiyatla yola çıktıysa, bu günlerde de aynı hissiyatla yola devam edecektir. Aynı inanç, aynı baş ve aynı ruhla. En büyük inancım budur. Attığım her adım, aldığım her başarı bu inanç ve istekle, senin öğretilerin liderliğinde olmakta. Biliyorum ki bu şekilde hareket etmekle, senin yakınlık ve memnuniyetine sahip olacağım. Kendimi bu duyguyla besliyorum.
Senin öngördüğün üzere, çözülmeler ve bozulmalarla karşılaştığımız olacak elbette. Ama bilmeni isterim ki böyle anlarda dahi içimizdeki vatan aşkı, bayrak aşkı senden ve eserlerinden aldığımız ilhamla yanacak, sönmeyecektir. Madden ve manen yakınımızda olman, her türlü tehlikeye karşı koymak için bizi güçlü kılacaktır. Bu tehditleri durdurabileceğimizi anladıkları gün, yenildikleri gün olacaktır.
Biz yetiştik, geliyoruz. Düşüncelerimiz senin, adımlarımız senin, varlığımız senin. Yaptığımız her eser, attığımız her imza senin. Savunduğumuz düşünceler senin. Şunu belirtmek isterim ki kaçınılmaz zorluklara rağmen her şey yolundadır. Yeni fikirler, yeni bilgiler, yeni adımlarla ben senin yolundayım. Sana ve sana dair olan her şeye duyduğum derin bağlılığı tekrar belirtmek isterim. Gerçek bağlılığıma ait duygularıma ve senin kurduğun cumhuriyet yolunda ilerleyen bir nefer olduğuma güvenmenizi isterim. Elde edeceğim başarılar sayesinde Türk milletinin geleceğini daha güvenli hale getireceğime olan inancım sonsuzdur. Senin sayende dünya karşısına yeniden çıktık ve devraldığımız bu mevkiyi en yukarılara biz taşıyacağız.
Benimle beraber bütün Türk gençliği, yüksek rehberliğin altında modern Türk devletinin temelleştiği bir geleceğe doğru ilerliyor. Başımız dik, yüreğimizde sen, attığımız adımlarda ve baktığımız her yerde sen…

CEM EKE
10/A

No Comments

Leave a Reply