TED Kocaeli Koleji Öğretmenleri Seminer Dönemini Çevrim İçi Eğitimlerle Tamamladı

Tüm dünyaya yayılmış olan Corona virüse (Covid-19) önlem olarak okullarda yüz yüze eğitime ara verilmesiyle birlikte 23 Mart 2020 Pazartesi günü başlayan “Uzaktan Eğitim Dönemi” öğrencilerimiz için 19 Haziran 2020 Cuma günü sona erdi. Bu tarihten sonra Üniversite Hazırlık Programına devam eden 10. ve 11. sınıf öğrencilerimiz ise 26 Haziran 2020 Cuma günü son derslerini yaparak tatile girdiler.Süreç boyunca çevrim içi yürütülen canlı derslerle tüm seviyelerde müfredat eksiksiz olarak tamamlandı. 

Hem akademik hem de kültürel anlamda öğrencilerine destekten hiç vazgeçmeyen TED Kocaeli Koleji öğretmenleri ise; 22-26 Haziran tarihleri arasında çevrimiçi gerçekleştirilen eğitimlerle seminer dönemini tamamladılar. En iyi eğitim ancak en iyi öğretmenlerle verilebilir felsefesinden hareketle öğretmen eğitimine önem verilen TED Kocaeli Kolejinde seminer döneminde pek çok farklı alanda eğitimler verildi ve bilgi alışverişi yapıldı.

Bu alanlardan bazıları; “Yazım Kuralları ve Yazışma Dili”, “Yeni Normalde Spor”, “Eğitimde Hikayeleştirme”, “Müziğin Resmi”, “Eğitim Teknolojileri”, “Panel, Sunu ve Dokümantasyon”, “Ergenlerde Sınıf Yönetimi”, “Normalleşme Sürecinde Değişen Duygu, Davranış ve Kaygılarımız”, “Teknoloji ile Zenginleştirilmiş Etkili Öğretim Tasarımı” idi.  

Ayrıca hafta boyunca zümreler, yaptıkları grup çalışmaları ile zümre ihtiyaçlarına yönelik eğitimlerini tamamladılar. Pandemi sürecinde eğitim kalitesinden ödün vermeyen TED Kocaeli Kolejinde, 26 Haziran 2020 Cuma günü hizmet-içi eğitimlerin tamamlanması ile birlikte öğretmenler yaz tatili dönemine girdiler.

No Comments

Leave a Reply