TED KOCAELİ KOLEJİ ÖZEL ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ “GENÇBİZZ PROGRAMI”NA KATILIYORLAR

TED Kocaeli Koleji Özel Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Aslı Taş İzmit Luxor Hotel’de 17-18 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen “GençBizz Lise Girişimcilik Öğretmen Eğitimi” programına katıldı.

 

Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından yürütülen GençBizz Lise Girişimcilik Programı, lise öğrencilerine girişimcilik ve finansal okuryazarlık alanlarında ihtiyaç duydukları becerileri kazandırarak onların iş gücüne etkin katılımını amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur. İş dünyasından gönüllüleri, eğitim alan öğretmenler aracılığı ile lise öğrencileriyle buluşturan bu programda öğrenciler kendi küçük ölçekli şirketlerini kurarak, gerçek ürün/hizmet geliştirerek, sermaye oluşturarak ve satış yaparak girişimcilik becerilerini yaşayarak ediniyorlar.

 

BIY (Bilim İnsanı Yetiştirme) programı kapsamında kurulan İnovasyon Kulübü öğrencilerimizden oluşan farklı ekipler, Sayın Aslı Taş rehberliğinde 21-25 Ekim haftasında programa başvuru yaparak sürece dahil olacaklar. Eğitimler ve geliştirilen projeler Mayıs ayında gerçekleşecek Türkiye Finali ile son bulacak.

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.