TED ÖZEL KOCAELİ İLKOKULU UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNDE  KULÜP SAATİ ÇALIŞMALARI

TED Kocaeli Koleji Özel İlkokulu öğrenci̇leri̇ sınıf öğretmenleri̇ rehberli̇ği̇nde uzaktan eği̇ti̇mde de her hafta kulüp saati̇ çalışmalarında farklı etki̇nli̇kler yapmaya devam ediyorlar. Her Salı günü 3. ve 4. sınıflar ve her Perşembe günü 1. ve 2. sınıflar olarak canlı bağlantılar yoluyla kulüp saati çalışmalarını gerçekleştiriyorlar. Öğrenciler, sınıf öğretmenleri rehberliğinde açılan “ Masal Otobüsü, Role Playing, Başucu Kitabım, Radyo Tiyatrosu, Minik Karikatüristler, Bakalım Bilimde Neler Oluyor?” kulüplerinde, derslerinin yanında ilgi alanlarına göre yaratıcılıklarını geliştirecek etkinliklerle eğlenerek öğreniyorlar. 

“Masal Otobüsü” kulübünde; haftanın masalı yoluyla iletişim becerilerini ve hayal güçlerini zenginleştiren çalışmalar yapıyorlar. 

“Role Playing” kulübünde; bir kısmı paylaşılan hikâyelerle yeni hikâyeler yazma, karakter oluşturma, karakterin yerine kendini koyma, duygularını görsellerle ifade etme çalışmaları yapıyorlar. 

“Başucu Kitabım” kulübünde; yaşamın içinde kitap anlayışından yola çıkarak okuduklarını farklı malzemeler kullanarak ifade etme becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştiriyorlar. 

“Radyo Tiyatrosu” kulübünde; radyoda tiyatroyu tanıyarak bir tiyatro oyununda görev alıp diksiyon ve rol yapma becerilerini geliştiriyorlar. 

“Minik Karikatüristler” kulübünde; mizah yeteneklerini geliştirerek çizimler yapma ve karikatür sanatını tanıma etkinlikleri yapıyorlar. 

“Bakalım, Bilimde Neler Oluyor?” kulübünde; insanlar, hayvanlar, bitkiler, uzay ile ilgili ilginç bilgilerle kendilerini geliştirerek doğayı daha yakından tanıyor ve bilimin önemini kavrıyorlar. Kulüp çalışmalarına rehberlik eden öğretmenlerimizin ve katılımlarıyla sürece anlam kazandıran öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.